KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14324051
nr 1432 4051
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Dansande allmoge". Olja på pannå, 15x12cm, yttermått inklusive ram: 17x15cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:27:31
150 kr
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren